GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Sarah MILLARD | Randburg Tennis Club | No | - | |
[2] | Ine LAMPRECHT | No | - | ||
[3] | Chiara DE WET | Kingsmead College for Girls | No | - | |
[4] | Simona Georgieva | BG | No | - | |
- | Kagiso LEDWABA | Centurion | No | - | |
- | Isabella VENTER | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Polia GIZDOVA | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Hayley TSUEN | ZA | No | - | |
- | Noelle VAN DER WALT | No | - | ||
- | Jenna STANDER | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Carla GREYLING | No | - | ||
- | Danelle VAN DER WALT | No | - | ||
- | Olivia ISAACS | TuksSport Groenkloof Campus | No | - | |
- | Kyla STEYN | ZA | No | - | |
- | Nicola ENGELBRECHT | AHMS | No | - | |
- | Maud TSAURA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
TBD | A1 | GrkTS - Centre Court |
Sarah MILLARD [1]
|
Kyla STEYN
|
6-0, 6-0 |
TBD | A2 | GrkTS - Court 1 |
Olivia ISAACS
|
Polia GIZDOVA
|
2-6, 2-6 |
TBD | A3 | GrkTS - Court 2 |
Chiara DE WET [3]
|
Noelle VAN DER WALT
|
5-7, 6-7(8) |
TBD | A4 | GrkTS - Court 3 |
Nicola ENGELBRECHT
|
Kagiso LEDWABA
|
1-6, 4-6 |
TBD | A5 | GrkTS - Court 4 |
Isabella VENTER
|
Jenna STANDER
|
2-6, 6-7(3) |
TBD | A6 | GrkTS - Court 5 |
Carla GREYLING
|
Simona Georgieva [4]
|
1-6, 3-6 |
TBD | A7 | GrkTS - Court 6 |
Hayley TSUEN
|
Danelle VAN DER WALT
|
3-6, 3-6 |
TBD | A8 | GrkTS - Court 7 |
Maud TSAURA
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
0-6, 0-6 |
TBD | A9 | GrkTS - Centre Court |
Sarah MILLARD [1]
|
Polia GIZDOVA
|
6-1, 6-4 |
TBD | A10 | GrkTS - Court 1 |
Noelle VAN DER WALT
|
Kagiso LEDWABA
|
6-1, 6-4 |
TBD | A11 | GrkTS - Court 2 |
Jenna STANDER
|
Simona Georgieva [4]
|
4-6, 6-4, 10-6 |
TBD | A12 | GrkTS - Court 3 |
Danelle VAN DER WALT
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
0-6, 2-6 |
TBD | A13 | GrkTS - Court 15 |
Sarah MILLARD [1]
|
Noelle VAN DER WALT
|
6-1, 6-3 |
TBD | A14 | GrkTS - Court 15 |
Jenna STANDER
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
3-6, 0-6 |
2016-10-09 8:00am | A15 | GrkTS - Court 2 |
Sarah MILLARD [1]
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
3-6, 6-2, 8-10 |
2016-10-09 11:00am | B1 | GrkTS - Court 2 |
Noelle VAN DER WALT
|
Jenna STANDER
|
3-6, 4-6 |
2016-10-09 8:00am | C1 | GrkTS - Court 8 |
Polia GIZDOVA
|
Kagiso LEDWABA
|
6-0, 6-1 |
2016-10-09 8:00am | C2 | GrkTS - Court 9 |
Simona Georgieva [4]
|
Danelle VAN DER WALT
|
6-4, 4-6, 8-10 |
2016-10-09 11:00am | C3 | GrkTS - Court 3 |
Polia GIZDOVA
|
Danelle VAN DER WALT
|
6-1, 5-7, 10-4 |
2016-10-09 11:00am | D1 | GrkTS - Court 4 |
Kagiso LEDWABA
|
Simona Georgieva [4]
|
3-6, 5-7 |
TBD | E1 | GrkTS - Court 4 |
Kyla STEYN
|
Olivia ISAACS
|
6-3, 4-6, 3-10 |
TBD | E2 | GrkTS - Court 5 |
Chiara DE WET [3]
|
Nicola ENGELBRECHT
|
6-1, 6-0 |
TBD | E3 | GrkTS - Court 6 |
Isabella VENTER
|
Carla GREYLING
|
6-2, 6-3 |
TBD | E4 | GrkTS - Court 7 |
Hayley TSUEN
|
Maud TSAURA
|
7-5, 1-6, 9-11 |
2016-10-09 8:00am | E5 | GrkTS - Court 4 |
Olivia ISAACS
|
Chiara DE WET [3]
|
0-6, 5-7 |
2016-10-09 8:00am | E6 | GrkTS - Court 5 |
Isabella VENTER
|
Maud TSAURA
|
6-1, 6-2 |
2016-10-09 11:00am | E7 | GrkTS - Centre Court |
Chiara DE WET [3]
|
Isabella VENTER
|
0-6, 1-6 |
2016-10-09 11:00am | F1 | GrkTS - Court 1 |
Olivia ISAACS
|
Maud TSAURA
|
4-6, 1-6 |
2016-10-09 9:30am | G1 | GrkTS - Court 11 |
Kyla STEYN
|
Nicola ENGELBRECHT
|
6-4, 7-5 |
2016-10-09 9:30am | G2 | GrkTS - Court 12 |
Carla GREYLING
|
Hayley TSUEN
|
1-6, 1-6 |
2016-10-09 12:30pm | G3 | GrkTS - Court 1 |
Kyla STEYN
|
Hayley TSUEN
|
3-6, 5-7 |
2016-10-09 12:30pm | H1 | GrkTS - Court 2 |
Nicola ENGELBRECHT
|
Carla GREYLING
|
2-6, 1-6 |