Print

[3] Severus SMUTS [4] Harry ANDERSON Walkover 3/4 Playoff [4] Harry ANDERSON
D1 BYE Michael LASCH 7/8 Playoff Michael LASCH
[6] Ronald BUTHELEZI Nenad CVETKOVIC Walkover 11/12 Playoff [6] Ronald BUTHELEZI
J1 Shane JOOSTE BYE 19/20 Playoff Shane JOOSTE
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Simon G Edmonds GS Belgrave Tennis Club No -
[2] Charl Muntingh ZA Belgrave Tennis Club No -
[3] Severus Smuts ZA Midstream Tennis Club No -
[4] Harry ANDERSON ZA Fresnaye Tennis Club No -
[5] Salmon Frisby ZA Pirates Tennis Club No -
[6] Ronald BUTHELEZI ZA Old Mutual Sports Club No -
- Nenad CVETKOVIC Pirates Tennis Club No -
- Michael Lasch German Country Club No -
- David DE WET ZA Selection Park Tennis Club No -
- David Creamer Italian Club Bedfordview No -
- Wouter Naude ZA Belgrave Tennis Club No -
- Wynand Bothma ZA Valhala Tennis Club No -
- Bashier OMAR-MAZON ZA Belgrave Tennis Club No -
- Johannes (JT) PRINSLOO ZA Irene Country Club No -
- Chris Mc Crate ZA Koedoepark Tennis Club No -
- Gerhard Munnik ZA Lynnwood Tennis Club No -
- Ernst Blignaut ZA Murrayfield Tennis Club No -
- Shane Jooste ZA Zambesi Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1528881300
2018-06-13 9:15am
A2 Groen - Court 15
Wynand Bothma
Bashier OMAR-MAZON
3-6, 2-6
1528885800
2018-06-13 10:30am
A6 Groen - Centre Court
Johannes (JT) PRINSLOO
Shane Jooste
6-0, 6-3
1528972200
2018-06-14 10:30am
A17 Groen - Court 5
Simon G Edmonds [1]
Bashier OMAR-MAZON
6-1, 6-0
1528972200
2018-06-14 10:30am
A18 Groen - Court 6
Ernst Blignaut
Chris Mc Crate
3-6, 6-7
1528972200
2018-06-14 10:30am
A19 Groen - Court 7
Severus Smuts [3]
Johannes (JT) PRINSLOO
6-2, 6-1
1528972200
2018-06-14 10:30am
A20 Groen - Court 8
David Creamer
Ronald BUTHELEZI [6]
6-1, 6-0
1528972200
2018-06-14 10:30am
A21 Groen - Court 9
Salmon Frisby [5]
David DE WET
6-0, 6-0
1528972200
2018-06-14 10:30am
A22 Groen - Court 10
Nenad CVETKOVIC
Harry ANDERSON [4]
0-6, 0-6
1528972200
2018-06-14 10:30am
A23 Groen - Court 11
Gerhard Munnik
Michael Lasch
2-6, 5-7
N/A A24 Groen - Court 12
Wouter Naude
(Did not play)
Charl Muntingh [2]
Walkover
1529058600
2018-06-15 10:30am
A25 Groen - Court 4
Simon G Edmonds [1]
Chris Mc Crate
6-1, 6-2
1529058600
2018-06-15 10:30am
A26 Groen - Court 5
Severus Smuts [3]
David Creamer
6-3, 6-3
1529058600
2018-06-15 10:30am
A27 Groen - Court 6
Salmon Frisby [5]
Harry ANDERSON [4]
1-6, 2-6
1529058600
2018-06-15 10:30am
A28 Groen - Court 7
Michael Lasch
Charl Muntingh [2]
1-6, 5-7
1529136000
2018-06-16 8:00am
A29 Groen - Court 11
Simon G Edmonds [1]
Severus Smuts [3]
6-3, 6-3
1529136000
2018-06-16 8:00am
A30 Groen - Court 12
Harry ANDERSON [4]
Charl Muntingh [2]
6-3, 2-6, 4-6
1529224800
2018-06-17 8:40am
A31 Groen - Court 3
Simon G Edmonds [1]
Charl Muntingh [2]
7-5, 6-1
N/A B1 -
Severus Smuts [3]
(Did not play)
Harry ANDERSON [4]
Walkover
N/A C1 Groen - Court 13
Chris Mc Crate
David Creamer
(Did not play)
Walkover
1529140500
2018-06-16 9:15am
C2 Groen - Court 2
Salmon Frisby [5]
Michael Lasch
6-4, 6-3
1529224800
2018-06-17 8:40am
C3 Groen - Court 5
Chris Mc Crate
Salmon Frisby [5]
2-6, 3-6
1529058600
2018-06-15 10:30am
E1 Groen - Court 8
Bashier OMAR-MAZON
Ernst Blignaut
0-6, 0-6
1529058600
2018-06-15 10:30am
E2 Groen - Court 9
Johannes (JT) PRINSLOO
Ronald BUTHELEZI [6]
2-6, 5-7
1529058600
2018-06-15 10:30am
E3 Groen - Court 10
David DE WET
Nenad CVETKOVIC
2-6, 2-6
1529136000
2018-06-16 8:00am
E5 Groen - Court 5
Ernst Blignaut
Ronald BUTHELEZI [6]
4-6, 6-0, 10-6
1529140500
2018-06-16 9:15am
E6 Groen - Court 1
Nenad CVETKOVIC
Gerhard Munnik
3-6, 2-6
1529222400
2018-06-17 8:00am
E7 Groen - Court 11
Ernst Blignaut
Gerhard Munnik
4-6, 1-6
N/A F1 -
Ronald BUTHELEZI [6]
Nenad CVETKOVIC
(Did not play)
Walkover
N/A G1 -
Bashier OMAR-MAZON
(Did not play)
Johannes (JT) PRINSLOO
Walkover
1529224800
2018-06-17 8:40am
G3 Groen - Court 6
Johannes (JT) PRINSLOO
David DE WET
6-3, 6-2
1528972200
2018-06-14 10:30am
I13 Groen - Court 13
Wynand Bothma
Shane Jooste
6-4, 6-1