MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Luke STUART | Wembley Tennis Club | No | - | |
[2] | DANIEL TAM | ZA | Cradock Tennis Club | No | - |
[3] | Gideon VAN DER VYVER | Wembley Tennis Club | No | - | |
[4] | Yahron VAN DYK | Cradock Tennis Club | No | - | |
- | DYLAN SMITH | ZA | Beacon Bay Tennis Club | No | - |
- | Thina NDLABHU | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Avela NDLABHU | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Johannes Erasmus | Moshesh'S Ford Club | No | - | |
- | Tshepo MATEBESI | Advantage Primary | No | - | |
- | Mikhail DIPPENAAR | ZA | Pearson High School | No | - |
- | Lisa NQWATHA | Advantage Primary | No | - | |
- | Waldo WILLEMSE | ZA | Despatch Tennis Club | No | - |
- | vuyolwethu maqina | Advantage Primary | No | - | |
- | Wouter Jurgens | ZA | Kirkwood High School | No | - |
- | Emile DU PREEZ | ZA | Grahamstown Tennis Club | No | - |
- | SJ MARAIS | ZA | Cradock Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2018-06-16 8:00am | A1 | COL - Col J 1 |
Luke STUART [1]
|
Johannes Erasmus
|
6-1, 6-0 |
2018-06-16 8:00am | A2 | COL - Col J 2 |
DYLAN SMITH
|
Waldo WILLEMSE
|
6-0, 6-0 |
2018-06-16 8:00am | A3 | COL - Col J 3 |
Yahron VAN DYK [4]
|
Mikhail DIPPENAAR
|
6-3, 6-2 |
2018-06-16 8:00am | A4 | COL - Col J 4 |
Tshepo MATEBESI
|
Lisa NQWATHA
|
1-6, 3-6 |
2018-06-16 8:00am | A5 | COL - Col J 5 |
Avela NDLABHU
|
SJ MARAIS
|
6-3, 6-2 |
2018-06-16 8:00am | A6 | COL - Col J 6 |
Emile DU PREEZ
|
Gideon VAN DER VYVER [3]
|
1-6, 3-6 |
2018-06-16 8:00am | A7 | COL - Col J 7 |
vuyolwethu maqina
|
Wouter Jurgens
|
6-3, 6-3 |
2018-06-16 8:00am | A8 | COL - Col J 8 |
Thina NDLABHU
|
DANIEL TAM [2]
|
2-6, 0-6 |
2018-06-16 10:30am | A9 | COL - Col J 6 |
Luke STUART [1]
|
DYLAN SMITH
|
1-6, 4-6 |
2018-06-16 10:30am | A10 | COL - Col J 7 |
Yahron VAN DYK [4]
|
Lisa NQWATHA
|
6-2, 6-1 |
2018-06-16 10:30am | A11 | COL - Col J 8 |
Avela NDLABHU
|
Gideon VAN DER VYVER [3]
|
3-6, 6-3, 10-8 |
2018-06-16 10:30am | A12 | COL - Col J 9 |
vuyolwethu maqina
|
DANIEL TAM [2]
|
1-6, 3-6 |
2018-06-17 8:00am | A13 | COL - Col J 5 |
DYLAN SMITH
|
Yahron VAN DYK [4]
|
6-0, 6-3 |
2018-06-17 8:00am | A14 | COL - Col J 6 |
Avela NDLABHU
|
DANIEL TAM [2]
|
6-3, 6-3 |
2018-06-17 11:45am | A15 | COL - Col J 1 |
DYLAN SMITH
|
Avela NDLABHU
|
6-0, 7-6(5) |
2018-06-17 11:45am | B1 | COL - Col J 2 |
Yahron VAN DYK [4]
|
DANIEL TAM [2]
|
6-7(11), 3-6 |
2018-06-17 8:00am | C1 | COL - Col J 7 |
Luke STUART [1]
|
Lisa NQWATHA
|
6-0, 6-1 |
2018-06-17 8:00am | C2 | COL - Col J 8 |
Gideon VAN DER VYVER [3]
|
vuyolwethu maqina
|
6-4, 6-1 |
2018-06-17 11:45am | C3 | COL - Col J 3 |
Luke STUART [1]
|
Gideon VAN DER VYVER [3]
(Ret.)
|
6-2, 3-0 Retired |
2018-06-17 11:45am | D1 | COL - Col J 4 |
Lisa NQWATHA
|
vuyolwethu maqina
|
2-6, 2-6 |
2018-06-16 10:30am | E1 | COL - Col J 10 |
Johannes Erasmus
|
Waldo WILLEMSE
|
3-6, 6-7(5) |
2018-06-16 10:30am | E2 | COL - Col J 11 |
Mikhail DIPPENAAR
|
Tshepo MATEBESI
|
6-0, 6-0 |
2018-06-16 10:30am | E3 | COL - Col J 12 |
SJ MARAIS
|
Emile DU PREEZ
|
2-6, 6-4, 13-15 |
2018-06-16 10:30am | E4 | COL - Col J 16 |
Wouter Jurgens
|
Thina NDLABHU
|
4-6, 2-6 |
2018-06-17 8:00am | E5 | COL - Col J 9 |
Waldo WILLEMSE
|
Mikhail DIPPENAAR
|
3-6, 4-6 |
2018-06-17 8:00am | E6 | COL - Col J 10 |
Emile DU PREEZ
|
Thina NDLABHU
|
6-1, 6-1 |
2018-06-17 11:45am | E7 | COL - Col J 5 |
Mikhail DIPPENAAR
|
Emile DU PREEZ
|
6-4, 0-6, 3-10 |
2018-06-17 11:45am | F1 | COL - Col J 6 |
Waldo WILLEMSE
|
Thina NDLABHU
|
2-6, 2-6 |
2018-06-17 8:00am | G1 | COL - Col J 11 |
Johannes Erasmus
|
Tshepo MATEBESI
|
6-4, 6-3 |
2018-06-17 8:00am | G2 | COL - Col J 12 |
SJ MARAIS
|
Wouter Jurgens
|
6-0, 6-3 |
2018-06-17 11:45am | G3 | COL - Col J 7 |
Johannes Erasmus
|
SJ MARAIS
|
3-6, 6-7(5) |
2018-06-17 11:45am | H1 | COL - Col J 8 |
Tshepo MATEBESI
|
Wouter Jurgens
|
7-5, 2-6, 10-7 |