Print

Qualification Draw 1 2 TSA070059 GE A1 [1] Connor ARMSTRONG BYE 3 4 TSA071787 TSA071073 WP NC Hugo VIVIER Pieter GROVE 6-2, 6-3 5 6 TSA071785 GN A3 Len MüLLER BYE 7 8 TSA081201 GE A4 BYE [12] Pavlos CHRISTOFORAKIS 9 10 TSA081066 GN A5 [10] Malan VAN DEN BERG BYE 11 12 TSA081408 GN A6 BYE Niel ERASMUS 13 14 TSA071690 FS A7 Siyabulela MASWABI BYE 15 16 TSA071219 NWP A8 BYE [5] Michaèl BELL 17 18 TSA071393 WP A9 [3] Tiaan BIERMAN BYE 19 20 TSA081193 GE A10 Matthew MCKENZIE BYE 21 22 TSA071362 FS A11 OMPHILE RAMATHE LETENO BYE 23 24 TSA081156 WP A12 BYE [9] Cornelius VERWEY 25 26 TSA071448 GN A13 [13] Luan SERFONTEIN BYE 27 28 TSA071789 GN A14 Alfonso BOTHA BYE 29 30 TSA081278 MPUM A15 Wihan SNYDERS BYE 31 32 TSA071762 BOR A16 BYE [6] Qhawe MBETSHU 33 34 TSA071107 KZN A17 [8] RISHABH NATHWANI BYE 35 36 TSA071459 FS A18 BYE Enrico KENNEDY 37 38 TSA071170 TSA071686 NC Winelands Eben KOCK Herman ROUX 6-0, 6-2 39 40 TSA071763 BOR A20 BYE [16] lwando KUNJU 41 42 TSA081120 Winelands A21 [14] Sebastian OOSTHUIZEN BYE 43 44 TSA081184 GN A22 BYE Lourens SWANEPOEL 45 46 TSA091218 MPUM A23 BYE JP SNYMAN 47 48 TSA081003 FS A24 BYE [4] Jannes KRAUSE 49 50 TSA071348 FS A25 [7] Waldo BARRETO BYE 51 52 TSA081418 GN A26 Phillip VAN DER WALT BYE 53 54 TSA071308 FS A27 BYE CJ MOELETSI 55 56 TSA071595 BOR A28 BYE [15] Ande JAYIYA 57 58 TSA081183 GN A29 [11] Janco William FAURE BYE 59 60 TSA091061 FS A30 Albert LIEBENBERG BYE 61 62 TSA071398 NWP A31 BYE Jacobus THERON 63 64 TSA071313 LIM A32 BYE [2] Dian GOUWS [1] Connor ARMSTRONG Hugo VIVIER 6-2, 6-2 Len MüLLER [12] Pavlos CHRISTOFORAKIS 6-3, 6-0 [10] Malan VAN DEN BERG Niel ERASMUS 6-2, 6-1 Siyabulela MASWABI [5] Michaèl BELL 6-0, 6-2 [3] Tiaan BIERMAN Matthew MCKENZIE 6-1, 6-0 OMPHILE RAMATHE LETENO [9] Cornelius VERWEY 6-2, 6-1 [13] Luan SERFONTEIN Alfonso BOTHA 7-6, 6-0 Wihan SNYDERS [6] Qhawe MBETSHU 6-3, 6-2 [8] RISHABH NATHWANI Enrico KENNEDY 6-1, 6-4 Herman ROUX [16] lwando KUNJU 6-0, 6-0 [14] Sebastian OOSTHUIZEN Lourens SWANEPOEL 3-6, 6-1, 7-5 JP SNYMAN [4] Jannes KRAUSE 6-4, 6-0 [7] Waldo BARRETO Phillip VAN DER WALT 6-0, 6-0 CJ MOELETSI [15] Ande JAYIYA 6-7, 6-2, 10-7 [11] Janco William FAURE Albert LIEBENBERG 6-0, 6-2 Jacobus THERON [2] Dian GOUWS 6-1, 6-2 Hugo VIVIER [12] Pavlos CHRISTOFORAKIS 6-0, 6-1 [10] Malan VAN DEN BERG [5] Michaèl BELL 7-6(2), 6-3 [3] Tiaan BIERMAN [9] Cornelius VERWEY 6-0, 6-1 [13] Luan SERFONTEIN [6] Qhawe MBETSHU (Ret.) 6-0, 3-0 (Ret.) [8] RISHABH NATHWANI Herman ROUX 6-3, 6-0 [14] Sebastian OOSTHUIZEN [4] Jannes KRAUSE 6-1, 6-3 [7] Waldo BARRETO CJ MOELETSI 6-0, 6-0 Albert LIEBENBERG [2] Dian GOUWS 6-0, 6-1 Hugo VIVIER Michaèl BELL Tiaan BIERMAN Luan SERFONTEIN Herman ROUX Sebastian OOSTHUIZEN Waldo BARRETO Dian GOUWS
D1 7/8 Playoff
[9] Cornelius VERWEY [4] Jannes KRAUSE Walkover 11/12 Playoff [4] Jannes KRAUSE
H1 BYE [8] RISHABH NATHWANI 15/16 Playoff [8] RISHABH NATHWANI
Alfonso BOTHA JP SNYMAN 6-0, 6-1 19/20 Playoff JP SNYMAN
Matthew MCKENZIE [15] Ande JAYIYA 6-3, 7-5 23/24 Playoff [15] Ande JAYIYA
Wihan SNYDERS [11] Janco William FAURE 4-6, 6-3, 10-7 27/28 Playoff Wihan SNYDERS
Siyabulela MASWABI Phillip VAN DER WALT 6-3, 6-2 31/32 Playoff Siyabulela MASWABI
W1 X1 W2 47/48 Playoff
AB1 BYE BYE 55/56 Playoff
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Connor ARMSTRONG ZA Italian Club Bedfordview No -
[2] Dian Gouws ZA Laerskool Pietersburg Oos No -
[3] Tiaan Bierman ZA Curro Durbanville No -
[4] Jannes KRAUSE ZA Grey College Primary No -
[5] Michaèl Bell Mooirivier Laerskool No -
[6] Qhawe Mbetshu Merrifield Preparatory School and College No -
[7] Waldo Barreto Rovers Club No -
[8] RISHABH NATHWANI ZA Clifton High School No -
[9] Cornelius Verwey ZA Evertsdal Tennis Club No -
[10] Malan Van den Berg ZA Midstream College Primary School No -
[11] Janco William Faure No -
[12] Pavlos Christoforakis ZA Bedfordview Country Club No -
[13] Luan Serfontein Irene Country Club No -
[14] Sebastian Oosthuizen ZA Laerskool Eikestad No -
[15] Ande Jayiya ZA Merrifield Preparatory School and College No -
[16] lwando kunju Destiny Tennis Club No -
- Herman Roux Welgemoed Tennis Club No -
- Niel Erasmus ZA Garsfontein Primary No -
- Lourens Swanepoel Menlopark Primary No -
- Jacobus Theron ZA Rustenburg Primary No -
- Eben KOCK De Aar Primary No -
- Enrico Kennedy ZA Ladybrand Primary No -
- OMPHILE RAMATHE LETENO ZA President Brand Primary No -
- Albert Liebenberg ZA Grey College Primary No -
- CJ Moeletsi ZA Curro Bloemfontein No -
- Hugo Vivier Kenridge Primary School No -
- Siyabulela Maswabi Curro Bloemfontein No -
- Pieter GROVE Laerskool Hartswater No -
- Matthew McKenzie Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Phillip van der Walt ZA Midstream Ridge Primary School No -
- Alfonso Botha ZA Elarduspark Tennis Club No -
- Len Müller ZA afrikaans hoër seuns No -
- Wihan Snyders Ermelo Hoerskool No -
- JP Snyman Lowveld Juniors No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553158800
2019-03-21 9:00am
A2 FS TS - Court 1
Hugo Vivier
Pieter GROVE
6-2, 6-3
1553158800
2019-03-21 9:00am
A19 FS TS - Court 2
Eben KOCK
Herman Roux
0-6, 2-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
A33 FS TS - Court 1
Connor ARMSTRONG [1]
Hugo Vivier
2-6, 2-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
A34 FS TS - Court 6
Len Müller
Pavlos Christoforakis [12]
3-6, 0-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
A35 FS TS - Court 7
Malan Van den Berg [10]
Niel Erasmus
6-2, 6-1
1553162400
2019-03-21 10:00am
A36 FS TS - Court 8
Siyabulela Maswabi
Michaèl Bell [5]
0-6, 2-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A37 FS TS - Court 9
Tiaan Bierman [3]
Matthew McKenzie
6-1, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A38 FS TS - Court 10
OMPHILE RAMATHE LETENO
Cornelius Verwey [9]
2-6, 1-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A39 FS TS - Court 11
Luan Serfontein [13]
Alfonso Botha
7-6, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A40 FS TS - Court 12
Wihan Snyders
Qhawe Mbetshu [6]
3-6, 2-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A41 FS TS - Court 13
RISHABH NATHWANI [8]
Enrico Kennedy
6-1, 6-4
1553167800
2019-03-21 11:30am
A42 FS TS - Court 14
Herman Roux
lwando kunju [16]
6-0, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A43 FS TS - Court 15
Sebastian Oosthuizen [14]
Lourens Swanepoel
3-6, 6-1, 7-5
1553162400
2019-03-21 10:00am
A44 FS TS - Court 1
JP Snyman
Jannes KRAUSE [4]
4-6, 0-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A45 FS TS - Court 2
Waldo Barreto [7]
Phillip van der Walt
6-0, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A46 FS TS - Court 3
CJ Moeletsi
Ande Jayiya [15]
6-7, 6-2, 10-7
1553162400
2019-03-21 10:00am
A47 FS TS - Court 4
Janco William Faure [11]
Albert Liebenberg
0-6, 2-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A48 FS TS - Court 5
Jacobus Theron
Dian Gouws [2]
1-6, 2-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A49 FS TS - Court 1
Hugo Vivier
Pavlos Christoforakis [12]
6-0, 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A50 FS TS - Court 2
Malan Van den Berg [10]
Michaèl Bell [5]
6-7(2), 3-6
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A51 FS TS - Court 8
Tiaan Bierman [3]
Cornelius Verwey [9]
6-0, 6-1
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A52 FS TS - Court 9
Luan Serfontein [13]
Qhawe Mbetshu [6]
(Ret.)
6-0, 3-0
Retired
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A53 FS TS - Court 10
RISHABH NATHWANI [8]
Herman Roux
3-6, 0-6
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A54 FS TS - Court 11
Sebastian Oosthuizen [14]
Jannes KRAUSE [4]
6-1, 6-3
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A55 FS TS - Court 12
Waldo Barreto [7]
CJ Moeletsi
6-0, 6-0
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A56 FS TS - Court 13
Albert Liebenberg
Dian Gouws [2]
0-6, 1-6
9999999999999999
TBD
D1 -
1553255100
2019-03-22 11:45am
E1 FS TS - Court 1
Pavlos Christoforakis [12]
Malan Van den Berg [10]
2-6, 3-6
N/A E2 FS TS - Court 2
Cornelius Verwey [9]
Qhawe Mbetshu [6]
(Did not play)
Walkover
1553255100
2019-03-22 11:45am
E3 FS TS - Court 3
RISHABH NATHWANI [8]
Jannes KRAUSE [4]
6-3, 5-7, 8-10
1553255100
2019-03-22 11:45am
E4 FS TS - Court 4
CJ Moeletsi
Albert Liebenberg
1-6, 1-6
1553336100
2019-03-23 10:15am
E5 FS TS - Court 9
Malan Van den Berg [10]
Cornelius Verwey [9]
6-0, 6-3
1553336100
2019-03-23 10:15am
E6 FS TS - Court 10
Jannes KRAUSE [4]
Albert Liebenberg
4-6, 7-6, 2-10
1553422500
2019-03-24 10:15am
E7 Mun - Court 4
Malan Van den Berg [10]
Albert Liebenberg
3-6, 6-0, 10-2
N/A F1 Mun - Court 5
Cornelius Verwey [9]
(Did not play)
Jannes KRAUSE [4]
Walkover
1553336100
2019-03-23 10:15am
G2 FS TS - Court 12
RISHABH NATHWANI [8]
CJ Moeletsi
2-6, 3-6
1553422500
2019-03-24 10:15am
G3 Mun - Court 6
Pavlos Christoforakis [12]
CJ Moeletsi
6-1, 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I1 FS TS - Court 3
Connor ARMSTRONG [1]
Len Müller
4-6, 3-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I2 FS TS - Court 4
Niel Erasmus
Siyabulela Maswabi
6-0, 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I3 FS TS - Court 5
Matthew McKenzie
OMPHILE RAMATHE LETENO
6-1, 7-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I4 FS TS - Court 6
Alfonso Botha
Wihan Snyders
6-2, 6-4
N/A I5 FS TS - Court 7
Enrico Kennedy
lwando kunju [16]
(Did not play)
Walkover
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I6 FS TS - Court 8
Lourens Swanepoel
JP Snyman
3-6, 0-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I7 FS TS - Court 9
Phillip van der Walt
Ande Jayiya [15]
1-6, 0-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I8 FS TS - Court 10
Janco William Faure [11]
Jacobus Theron
4-6, 3-6
1553255100
2019-03-22 11:45am
I9 FS TS - Court 5
Len Müller
Niel Erasmus
6-4, 1-6, 3-6
1553255100
2019-03-22 11:45am
I10 FS TS - Court 6
Matthew McKenzie
Alfonso Botha
6-4, 2-6, 2-10
1553255100
2019-03-22 11:45am
I11 FS TS - Court 7
Enrico Kennedy
JP Snyman
2-6, 1-6
1553255100
2019-03-22 11:45am
I12 FS TS - Court 8
Ande Jayiya [15]
Jacobus Theron
1-6, 1-6
1553336100
2019-03-23 10:15am
I13 FS TS - Court 13
Niel Erasmus
Alfonso Botha
6-1, 6-4
1553336100
2019-03-23 10:15am
I14 FS TS - Court 14
JP Snyman
Jacobus Theron
4-6, 4-6
1553422500
2019-03-24 10:15am
I15 Mun - Court 7
Niel Erasmus
Jacobus Theron
5-7, 6-7
1553427000
2019-03-24 11:30am
J1 Mun - Court 1
Alfonso Botha
JP Snyman
0-6, 1-6
1553336100
2019-03-23 10:15am
K1 FS TS - Court 15
Len Müller
Matthew McKenzie
7-5, 6-4
1553336100
2019-03-23 10:15am
K2 FS TS - Court 16
Enrico Kennedy
Ande Jayiya [15]
6-1, 6-2
1553427000
2019-03-24 11:30am
K3 Mun - Court 2
Len Müller
Enrico Kennedy
6-3, 4-6, 8-10
1553427000
2019-03-24 11:30am
L1 Mun - Court 3
Matthew McKenzie
Ande Jayiya [15]
3-6, 5-7
1553255100
2019-03-22 11:45am
M1 FS TS - Court 9
Connor ARMSTRONG [1]
Siyabulela Maswabi
6-1, 6-0
1553255100
2019-03-22 11:45am
M2 FS TS - Court 10
OMPHILE RAMATHE LETENO
Wihan Snyders
4-6, 0-6
1553255100
2019-03-22 11:45am
M3 FS TS - Court 11
lwando kunju [16]
Lourens Swanepoel
2-6, 0-6
1553255100
2019-03-22 11:45am
M4 FS TS - Court 12
Phillip van der Walt
Janco William Faure [11]
0-6, 1-6
1553340600
2019-03-23 11:30am
M5 FS TS - Court 1
Connor ARMSTRONG [1]
Wihan Snyders
7-5, 6-1
1553340600
2019-03-23 11:30am
M6 FS TS - Court 2
Lourens Swanepoel
Janco William Faure [11]
6-2, 5-7, 10-3
1553427000
2019-03-24 11:30am
M7 Mun - Court 4
Connor ARMSTRONG [1]
Lourens Swanepoel
6-3, 2-6, 6-10
1553427000
2019-03-24 11:30am
N1 Mun - Court 5
Wihan Snyders
Janco William Faure [11]
4-6, 6-3, 10-7
1553340600
2019-03-23 11:30am
O1 FS TS - Court 3
Siyabulela Maswabi
OMPHILE RAMATHE LETENO
0-6, 2-6
1553340600
2019-03-23 11:30am
O2 FS TS - Court 4
lwando kunju [16]
Phillip van der Walt
6-3, 6-4
1553427000
2019-03-24 11:30am
O3 Mun - Court 6
OMPHILE RAMATHE LETENO
lwando kunju [16]
6-2, 6-1
1553427000
2019-03-24 11:30am
P1 Mun - Court 7
Siyabulela Maswabi
Phillip van der Walt
6-3, 6-2
N/A Q31 -
Pieter GROVE
(Did not play)
Eben KOCK
Walkover