Print

Main Draw 1 2 TSA060028 KZN A1 [1] Guy VORWERK BYE 3 4 TSA061837 TSA061455 NWP NWP Esi MOLEFE Oratile SEHULARO 6-1, 6-2 5 6 TSA061308 TSA061427 KZN KZN Keenan MOODLEY Johannes ADAM 6-3, 6-3 7 8 TSA051011 FS A4 BYE [5] Eric NEL 9 10 TSA080015 KZN A5 [3] Connor DOIG BYE 11 12 TSA061001 TSA061098 KZN KZN Max ROBERTSON Cameron OLIVER 6-4, 6-1 13 14 TSA061418 TSA071219 KZN NWP Thomas MCKENZIE Michaèl BELL 7-6(2), 6-2 15 16 TSA071154 TSA061260 KZN NWP Thando TSHILI [7] Tiaan NELSON 6-3, 6-3 17 18 TSA061393 TSA061209 FS WP [8] Mpho LESHOELE Sagen HUGO 7-5, 6-2 19 20 TSA061070 TSA051192 KZN KZN Keegan GEVERS Nicholas HAMILTON 6-0, 6-4 21 22 TSA051592 TSA051012 KZN KZN Garrick GREEFF Senthen REDDY 6-3, 6-3 23 24 TSA051049 KZN A12 BYE [4] Caleb FYVIE 25 26 TSA061174 KZN A13 [6] Matthew WILSON BYE 27 28 TSA05503 TSA081039 KZN WP Jua VAN WYK Leon DU TOIT 6-3, 6-4 29 30 TSA051092 TSA050210 GE KZN Nadir CAJEE Adam LOGIE 6-3, 6-2 31 32 TSA051292 GN A16 BYE [2] Kyle ERWEE [1] Guy VORWERK Esi MOLEFE 6-0, 6-1 Keenan MOODLEY [5] Eric NEL 6-0, 6-0 [3] Connor DOIG Cameron OLIVER 6-0, 6-0 Thomas MCKENZIE [7] Tiaan NELSON 6-2, 6-1 [8] Mpho LESHOELE Nicholas HAMILTON 6-3, 3-6, 6-3 Senthen REDDY [4] Caleb FYVIE 2-6, 6-4, 6-3 [6] Matthew WILSON Leon DU TOIT 6-1, 6-1 Adam LOGIE [2] Kyle ERWEE 6-4, 6-0 [1] Guy VORWERK [5] Eric NEL 7-5, 6-1 [3] Connor DOIG [7] Tiaan NELSON 6-0, 6-0 [8] Mpho LESHOELE [4] Caleb FYVIE 6-1, 6-0 [6] Matthew WILSON [2] Kyle ERWEE 6-1, 6-0 [1] Guy VORWERK [3] Connor DOIG 6-4, 6-4 [4] Caleb FYVIE [2] Kyle ERWEE 6-1, 6-1 [3] Connor DOIG [2] Kyle ERWEE 6-2, 6-2 [2] Kyle ERWEE
[1] Guy VORWERK [4] Caleb FYVIE 6-0, 6-2 3/4 Playoff [1] Guy VORWERK
[5] Eric NEL [6] Matthew WILSON 6-1, 6-1 7/8 Playoff [5] Eric NEL
F1 BYE Senthen REDDY 11/12 Playoff Senthen REDDY
Thomas MCKENZIE Leon DU TOIT 6-1, 6-1 15/16 Playoff Thomas MCKENZIE
Johannes ADAM Nadir CAJEE 7-6, 6-2 19/20 Playoff Nadir CAJEE
L1 Oratile SEHULARO BYE 23/24 Playoff Oratile SEHULARO
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Guy VORWERK ZA Hillcrest Tennis Club No -
[2] Kyle Erwee ZA Garsfontein Hoerskool No -
[3] Connor Doig Cowies Hill Tennis Club No -
[4] Caleb FYVIE Highbury Preparatory School No -
[5] Eric NEL Grey College Primary No -
[6] Matthew WILSON ZA Westville Boys High No -
[7] Tiaan Nelson ZA Rustenburg High No -
[8] Mpho Leshoele LS Grey College secondary No -
- Sagen Hugo ZA Mitchells Plain Tennis Club No -
- Cameron OLIVER ZA Westville Boys High No -
- Johannes ADAM Westville Boys High No -
- Nadir Cajee Mondeor Sports Club No -
- Nicholas Hamilton Mitchell Park Tennis Club No -
- Michaèl Bell Mooirivier Laerskool No -
- Max ROBERTSON ZA Hillcrest Tennis Club Yes Christian Smith
- Thomas Mckenzie Hillcrest Tennis Club No -
- Leon Du Toit ZA Recreation Tennis Club No -
- Senthen REDDY Ridley Park Tennis Club No -
- Oratile Sehularo ZA HARTBEESPOORT TENNIS KLUB No -
- Garrick Greeff Ridley Park Tennis Club No -
- Adam LOGIE Ridley Park Tennis Club No -
- Thando TSHILI ZW Riverside Tennis Club No -
- Keenan MOODLEY ZA Drakensview Primary Tennis Club No -
- Keegan GEVERS ZA Kearsney College No -
- Jua VAN WYK ZA Virginia Primary School No -
- Esi Molefe Riaan Venter Tennis Accademy No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Christian Smith ZA Lowveld Juniors No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1560591000
2019-06-15 9:30am
A2 WTS - Court 23
Esi Molefe
Oratile Sehularo
6-1, 6-2
1560596400
2019-06-15 11:00am
A3 WTS - Court 1
Keenan MOODLEY
Johannes ADAM
6-3, 6-3
1560596400
2019-06-15 11:00am
A6 WTS - Court 2
Max ROBERTSON
Cameron OLIVER
4-6, 1-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A7 WTS - Court 3
Thomas Mckenzie
Michaèl Bell
7-6(2), 6-2
1560596400
2019-06-15 11:00am
A8 WTS - Court 4
Thando TSHILI
Tiaan Nelson [7]
3-6, 3-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A9 WTS - Court 5
Mpho Leshoele [8]
Sagen Hugo
7-5, 6-2
1560596400
2019-06-15 11:00am
A10 WTS - Court 6
Keegan GEVERS
Nicholas Hamilton
0-6, 4-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A11 WTS - Court 7
Garrick Greeff
Senthen REDDY
3-6, 3-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A14 WTS - Court 9
Jua VAN WYK
Leon Du Toit
3-6, 4-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A15 WTS - Court 10
Nadir Cajee
Adam LOGIE
3-6, 2-6
1560607200
2019-06-15 2:00pm
A17 WTS - Court 20
Guy VORWERK [1]
Esi Molefe
6-0, 6-1
1560607200
2019-06-15 2:00pm
A18 WTS - Court 21
Keenan MOODLEY
Eric NEL [5]
0-6, 0-6
1560607200
2019-06-15 2:00pm
A19 WTS - Court 22
Connor Doig [3]
Cameron OLIVER
6-0, 6-0
1560607200
2019-06-15 2:00pm
A20 WTS - Court 23
Thomas Mckenzie
Tiaan Nelson [7]
2-6, 1-6
1560612600
2019-06-15 3:30pm
A21 WTS - Court 1
Mpho Leshoele [8]
Nicholas Hamilton
6-3, 3-6, 6-3
1560612600
2019-06-15 3:30pm
A22 WTS - Court 2
Senthen REDDY
Caleb FYVIE [4]
6-2, 4-6, 3-6
1560612600
2019-06-15 3:30pm
A23 WTS - Court 3
Matthew WILSON [6]
Leon Du Toit
6-1, 6-1
1560612600
2019-06-15 3:30pm
A24 WTS - Court 4
Adam LOGIE
Kyle Erwee [2]
4-6, 0-6
1560681600
2019-06-16 10:40am
A25 WTS - Court 9
Guy VORWERK [1]
Eric NEL [5]
7-5, 6-1
1560681600
2019-06-16 10:40am
A26 WTS - Court 10
Connor Doig [3]
Tiaan Nelson [7]
6-0, 6-0
1560681600
2019-06-16 10:40am
A27 WTS - Court 11
Mpho Leshoele [8]
Caleb FYVIE [4]
1-6, 0-6
1560681600
2019-06-16 10:40am
A28 WTS - Court 12
Matthew WILSON [6]
Kyle Erwee [2]
1-6, 0-6
1560763200
2019-06-17 9:20am
A29 WTS - Court 13
Guy VORWERK [1]
Connor Doig [3]
4-6, 4-6
1560763200
2019-06-17 9:20am
A30 WTS - Court 14
Caleb FYVIE [4]
Kyle Erwee [2]
1-6, 1-6
1560844800
2019-06-18 8:00am
A31 WTS - Court 9
Connor Doig [3]
Kyle Erwee [2]
2-6, 2-6
1560844800
2019-06-18 8:00am
B1 WTS - Court 10
Guy VORWERK [1]
Caleb FYVIE [4]
6-0, 6-2
1560691200
2019-06-16 1:20pm
C1 WTS - Court 11
Eric NEL [5]
Tiaan Nelson [7]
2-6, 3-6
1560691200
2019-06-16 1:20pm
C2 WTS - Court 12
Mpho Leshoele [8]
Matthew WILSON [6]
6-0, 6-2
1560768000
2019-06-17 10:40am
C3 WTS - Court 10
Tiaan Nelson [7]
Mpho Leshoele [8]
6-2, 2-6, 10-5
1560768000
2019-06-17 10:40am
D1 WTS - Court 11
Eric NEL [5]
Matthew WILSON [6]
6-1, 6-1
1560681600
2019-06-16 10:40am
E1 WTS - Court 13
Esi Molefe
Keenan MOODLEY
4-6, 5-7
1560681600
2019-06-16 10:40am
E2 WTS - Court 14
Cameron OLIVER
Thomas Mckenzie
6-1, 6-4
1560681600
2019-06-16 10:40am
E3 WTS - Court 15
Nicholas Hamilton
Senthen REDDY
7-5, 1-6, 7-10
1560681600
2019-06-16 10:40am
E4 WTS - Court 16
Leon Du Toit
Adam LOGIE
2-6, 2-6
1560691200
2019-06-16 1:20pm
E5 WTS - Court 13
Keenan MOODLEY
Cameron OLIVER
(Ret.)
7-6, 4-1
Retired
1560691200
2019-06-16 1:20pm
E6 WTS - Court 14
Senthen REDDY
Adam LOGIE
3-6, 3-6
1560768000
2019-06-17 10:40am
E7 WTS - Court 12
Keenan MOODLEY
Adam LOGIE
3-6, 5-7
1560691200
2019-06-16 1:20pm
G1 WTS - Court 15
Esi Molefe
Thomas Mckenzie
6-3, 7-6
1560691200
2019-06-16 1:20pm
G2 WTS - Court 16
Nicholas Hamilton
Leon Du Toit
6-0, 6-1
1560768000
2019-06-17 10:40am
G3 WTS - Court 14
Esi Molefe
Nicholas Hamilton
2-6, 0-6
1560768000
2019-06-17 10:40am
H1 WTS - Court 15
Thomas Mckenzie
Leon Du Toit
6-1, 6-1
1560612600
2019-06-15 3:30pm
I4 WTS - Court 5
Michaèl Bell
Thando TSHILI
4-6, 1-6
1560612600
2019-06-15 3:30pm
I5 WTS - Court 6
Sagen Hugo
Keegan GEVERS
6-2, 6-0
1560681600
2019-06-16 10:40am
I9 WTS - Court 19
Oratile Sehularo
Johannes ADAM
1-6, 6-2, 1-10
1560681600
2019-06-16 10:40am
I10 WTS - Court 20
Max ROBERTSON
Thando TSHILI
3-6, 4-6
N/A I11 WTS - Court 21
Sagen Hugo
Garrick Greeff
(Did not play)
Walkover
1560681600
2019-06-16 10:40am
I12 WTS - Court 24
Jua VAN WYK
Nadir Cajee
6-4, 2-6, 6-10
1560691200
2019-06-16 1:20pm
I13 WTS - Court 19
Johannes ADAM
Thando TSHILI
2-6, 2-6
1560691200
2019-06-16 1:20pm
I14 WTS - Court 20
Sagen Hugo
Nadir Cajee
6-3, 6-4
1560768000
2019-06-17 10:40am
I15 WTS - Court 16
Thando TSHILI
Sagen Hugo
2-6, 6-4, 5-10
1560768000
2019-06-17 10:40am
J1 WTS - Court 19
Johannes ADAM
Nadir Cajee
6-7, 2-6
1560691200
2019-06-16 1:20pm
K1 WTS - Court 21
Oratile Sehularo
Max ROBERTSON
0-6, 2-6
1560768000
2019-06-17 10:40am
K3 WTS - Court 20
Max ROBERTSON
Jua VAN WYK
6-2, 6-4
1560681600
2019-06-16 10:40am
M7 WTS - Court 22
Michaèl Bell
Keegan GEVERS
3-6, 1-6