BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Luzuko Sipinana | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[2] | Reghardt Conradie | Humansdorp | No | - | |
[3] | Oyisa Breakfast | No | - | ||
[4] | Jack Mowbray | ZA | St Georges Primary | No | - |
- | Babalwe Malotana | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Aviwe Dastile | No | - | ||
- | Uyintado Malotana | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Daniël Veldsman | ZA | No | - | |
- | Uthandile Malotana | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Daniel Dreyer | St Francis Bay | No | - | |
- | Oliver Smith | Grey Junior School | No | - | |
- | Lukas Jurgens | ZA | Kirkwood High | No | - |
- | Ahlumile Mjoli | No | - | ||
- | Amyoli Buzani | No | - | ||
- | Sihle Kwedini | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | GSG - Court 3 |
Babalwe Malotana
|
Sihle Kwedini
(Did not play)
|
Walkover |
2020-09-12 9:30am | A3 | GSG - Court 4 |
Jack Mowbray [4]
|
Daniel Dreyer
|
6-4, 6-0 |
N/A | A4 | GSG - Court 5 |
Uyintado Malotana
|
Aviwe Dastile
(Did not play)
|
Walkover |
2020-09-12 9:30am | A5 | GSG - Court 6 |
Uthandile Malotana
|
Lukas Jurgens
|
6-1, 6-3 |
2020-09-12 11:00am | A6 | GSG - Court 1 |
Daniël Veldsman
|
Oyisa Breakfast [3]
|
6-1, 6-0 |
N/A | A7 | GSG - Court 2 |
Amyoli Buzani
(Did not play)
|
Oliver Smith
|
Walkover |
2020-09-12 11:00am | A8 | GSG - Court 3 |
Ahlumile Mjoli
|
Reghardt Conradie [2]
|
2-6, 1-6 |
2020-09-12 1:00pm | A9 | GSG - Court 6 |
Luzuko Sipinana [1]
|
Babalwe Malotana
|
6-2, 6-3 |
2020-09-12 2:00pm | A10 | GSG - Court 2 |
Jack Mowbray [4]
|
Uyintado Malotana
|
6-1, 6-1 |
2020-09-12 2:00pm | A11 | GSG - Court 3 |
Uthandile Malotana
|
Daniël Veldsman
|
1-6, 0-6 |
2020-09-12 2:30pm | A12 | GSG - Court 1 |
Oliver Smith
|
Reghardt Conradie [2]
|
0-6, 2-6 |
2020-09-13 9:30am | A13 | PELTC - Court 3 |
Luzuko Sipinana [1]
|
Jack Mowbray [4]
|
5-7, 6-2, 10-7 |
2020-09-13 9:30am | A14 | PELTC - Court 4 |
Daniël Veldsman
|
Reghardt Conradie [2]
|
1-6, 5-7 |
2020-09-13 12:30pm | A15 | PELTC - Court 9 |
Luzuko Sipinana [1]
|
Reghardt Conradie [2]
|
6-3, 6-4 |
2020-09-13 12:30pm | B1 | PELTC - Court 10 |
Jack Mowbray [4]
|
Daniël Veldsman
|
2-6, 4-6 |
2020-09-13 9:30am | C1 | GSG - Court 1 |
Babalwe Malotana
|
Uyintado Malotana
|
6-4, 6-1 |
2020-09-13 9:30am | C2 | GSG - Court 2 |
Uthandile Malotana
|
Oliver Smith
|
4-6, 1-6 |
2020-09-13 12:30pm | C3 | GSG - Court 4 |
Babalwe Malotana
|
Oliver Smith
|
3-6, 4-6 |
2020-09-13 12:30pm | D1 | GSG - Court 5 |
Uyintado Malotana
|
Uthandile Malotana
|
1-6, 1-6 |
2020-09-12 2:30pm | E3 | GSG - Court 5 |
Lukas Jurgens
|
Oyisa Breakfast [3]
|
5-7, 1-6 |
2020-09-13 9:30am | E6 | GSG - Court 3 |
Oyisa Breakfast [3]
|
Ahlumile Mjoli
|
2-6, 5-7 |
2020-09-13 12:30pm | E7 | GSG - Court 6 |
Daniel Dreyer
|
Ahlumile Mjoli
|
6-3, 4-6, 10-1 |