Print

Qualification Draw 1 2 TSA048605 BOL A1 [1] Ruan LIEBENBERG BYE 3 4 TSA050251 TSA051626 FS WP Ferdinand LE GRANGE Olivier PROVOYEUR 6-0, 6-0 5 6 TSA048489 TSA051703 BOL WP Morkel VAN DER WESTHUIZEN Aidan SANDERS 6-1, 6-1 7 8 TSA051701 TSA051699 Khomas WP Ewan VAN HEERDEN [8] Simon VAN EEDEN 6-1, 6-1 9 10 TSA051286 GN A5 [3] Enzo LOOTS BYE 11 12 TSA051040 TSA051538 WP Khomas Sunwoo KIM Dian CALITZ 6-3, 6-1 13 14 TSA051664 TSA051407 WP WP Danté NELL Oscar VAN HEERDEN 6-3, 4-6, 10-5 15 16 TSA031659 TSA048544 BOL Khomas Christoffel VERMEULEN [5] George LOUW 6-0, 6-0 17 18 TSA051091 TSA049115 WP Harare [7] Deniel RADEMEYER Caleb ROBB 6-1, 6-3 19 20 TSA040121 TSA048779 BOL NWP ERIC BAKKER Aiden VAN DEN BERG 6-0, 6-0 21 22 TSA049011 TSA048438 Khomas BOL Brandon VAN DER MERWE Luc DE MARILLAC 6-2, 6-1 23 24 TSA051371 GN A12 BYE [4] Jaden SLOM 25 26 TSA051329 TSA048754 WP WP [6] Chrislo JOUBERT Josh BASSETT 6-3, 6-2 27 28 TSA051053 TSA051639 NC WP Michael LOVEMORE Cebo FALENI 6-2, 7-5 29 30 TSA051697 TSA048363 Khomas WP Sarel JANSE VAN RENSBURG Johannes VAN WIJK 6-2, 6-0 31 32 TSA048604 GN A16 BYE [2] Batsomi MAROBELA [1] Ruan LIEBENBERG Ferdinand LE GRANGE 6-2, 3-6, 10-6 Morkel VAN DER WESTHUIZEN [8] Simon VAN EEDEN 6-0, 6-0 [3] Enzo LOOTS Dian CALITZ 6-1, 6-1 Oscar VAN HEERDEN [5] George LOUW 6-1, 6-3 [7] Deniel RADEMEYER ERIC BAKKER 6-0, 6-1 Luc DE MARILLAC [4] Jaden SLOM 6-3, 6-0 Josh BASSETT Cebo FALENI 6-3, 6-2 Johannes VAN WIJK [2] Batsomi MAROBELA 6-3, 6-4 Ruan LIEBENBERG Morkel VAN DER WESTHUIZEN Enzo LOOTS George LOUW ERIC BAKKER Jaden SLOM Josh BASSETT Johannes VAN WIJK
D1 7/8 Playoff
Dian CALITZ Luc DE MARILLAC 6-2, 6-2 11/12 Playoff Dian CALITZ
Olivier PROVOYEUR Sarel JANSE VAN RENSBURG Walkover 19/20 Playoff Olivier PROVOYEUR
Aidan SANDERS Brandon VAN DER MERWE Walkover 23/24 Playoff Brandon VAN DER MERWE
N1 Ewan VAN HEERDEN BYE 27/28 Playoff Ewan VAN HEERDEN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Ruan LIEBENBERG ZA Paul Roos Gimnasium No -
[2] Batsomi MAROBELA BW Gerrie Dippenar Tennis Academy No -
[3] Enzo LOOTS ZA afrikaans hoër seuns No -
[4] Jaden Slom ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
[5] George Louw Johan Theron Tennis School No -
[6] Chrislo Joubert Evertsdal Tennis Club No -
[7] Deniel Rademeyer ZA Welgemoed Tennis Club No -
[8] Simon van Eeden Welgemoed Tennis Club No -
- Dian Calitz NA Johan Theron Tennis School No -
- Caleb Robb Harare Sports Club No -
- Brandon Van Der Merwe NA Johan Theron Tennis School No -
- Cebo Faleni No -
- Ewan van Heerden NA Johan Theron Tennis School No -
- Sarel Janse Van Rensburg NA Johan Theron Tennis School No -
- Olivier Provoyeur Bottelary Tennis Club No -
- Sunwoo KIM KR Strand Tennis klub No -
- Johannes VAN WIJK Somerset West Tennis Club No -
- Aidan Sanders Somerset West Tennis Club No -
- Oscar Van Heerden Welgemoed Tennis Club No -
- Aiden van den Berg ZA Rustenburg High No -
- Josh Bassett ES Bantry Bay Tennis Club No -
- Morkel Van der Westhuizen Paul Roos Gimnasium No -
- Christoffel Vermeulen ZA Paul Roos Gimnasium No -
- ERIC BAKKER Laerskool Eikestad No -
- Luc de Marillac ZA Bridge House School No -
- Ferdinand LE GRANGE Hoopstad Skool No -
- Michael LOVEMORE Douglas High No -
- Danté Nell Somerset West Country Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1576051200
2019-12-11 8:00am
A2 RTC - Court 1
Ferdinand LE GRANGE
Olivier Provoyeur
6-0, 6-0
1576051200
2019-12-11 8:00am
A3 RTC - Court 2
Morkel Van der Westhuizen
Aidan Sanders
6-1, 6-1
1576051200
2019-12-11 8:00am
A4 RTC - Court 3
Ewan van Heerden
Simon van Eeden [8]
1-6, 1-6
1576051200
2019-12-11 8:00am
A6 RTC - Court 4
Sunwoo KIM
Dian Calitz
3-6, 1-6
1576051200
2019-12-11 8:00am
A7 RTC - Court 5
Danté Nell
Oscar Van Heerden
3-6, 6-4, 5-10
1576051200
2019-12-11 8:00am
A8 RTC - Court 6
Christoffel Vermeulen
George Louw [5]
0-6, 0-6
1576051200
2019-12-11 8:00am
A9 RTC - Court 7
Deniel Rademeyer [7]
Caleb Robb
6-1, 6-3
1576051200
2019-12-11 8:00am
A10 RTC - Court 8
ERIC BAKKER
Aiden van den Berg
6-0, 6-0
1576055700
2019-12-11 9:15am
A11 RTC - Court 1
Brandon Van Der Merwe
Luc de Marillac
2-6, 1-6
1576055700
2019-12-11 9:15am
A13 RTC - Court 2
Chrislo Joubert [6]
Josh Bassett
3-6, 2-6
1576055700
2019-12-11 9:15am
A14 RTC - Court 3
Michael LOVEMORE
Cebo Faleni
2-6, 5-7
1576055700
2019-12-11 9:15am
A15 RTC - Court 4
Sarel Janse Van Rensburg
Johannes VAN WIJK
2-6, 0-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
A17 RTC - Court 1
Ruan LIEBENBERG [1]
Ferdinand LE GRANGE
6-2, 3-6, 10-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
A18 RTC - Court 2
Morkel Van der Westhuizen
Simon van Eeden [8]
6-0, 6-0
1576060200
2019-12-11 10:30am
A19 RTC - Court 3
Enzo LOOTS [3]
Dian Calitz
6-1, 6-1
1576060200
2019-12-11 10:30am
A20 RTC - Court 4
Oscar Van Heerden
George Louw [5]
1-6, 3-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
A21 RTC - Court 5
Deniel Rademeyer [7]
ERIC BAKKER
0-6, 1-6
1576064700
2019-12-11 11:45am
A22 RTC - Court 1
Luc de Marillac
Jaden Slom [4]
3-6, 0-6
1576064700
2019-12-11 11:45am
A23 RTC - Court 2
Josh Bassett
Cebo Faleni
6-3, 6-2
1576064700
2019-12-11 11:45am
A24 RTC - Court 3
Johannes VAN WIJK
Batsomi MAROBELA [2]
6-3, 6-4
9999999999999999
TBD
D1 -
1576242000
2019-12-13 1:00pm
E1 SWCC - Court 3
Ferdinand LE GRANGE
Simon van Eeden [8]
6-3, 6-4
1576242000
2019-12-13 1:00pm
E2 SWCC - Court 4
Dian Calitz
Oscar Van Heerden
6-2, 6-2
N/A E3 SWCC - Court 5
Deniel Rademeyer [7]
(Did not play)
Luc de Marillac
Walkover
1576242000
2019-12-13 1:00pm
E4 SWCC - Court 6
Cebo Faleni
Batsomi MAROBELA [2]
4-6, 1-6
1576323900
2019-12-14 11:45am
E5 RTC - Court 5
Ferdinand LE GRANGE
Dian Calitz
6-3, 6-0
1576323900
2019-12-14 11:45am
E6 RTC - Court 6
Luc de Marillac
Batsomi MAROBELA [2]
0-6, 0-6
1576405800
2019-12-15 10:30am
E7 SWCC - Court 1
Ferdinand LE GRANGE
Batsomi MAROBELA [2]
3-6, 4-6
1576405800
2019-12-15 10:30am
F1 SWCC - Court 2
Dian Calitz
Luc de Marillac
6-2, 6-2
1576323900
2019-12-14 11:45am
G1 RTC - Court 7
Simon van Eeden [8]
(Ret.)
Oscar Van Heerden
4-6
Retired
1576405800
2019-12-15 10:30am
G3 SWCC - Court 3
Oscar Van Heerden
Cebo Faleni
7-5, 4-6, 10-1
1576060200
2019-12-11 10:30am
I2 RTC - Court 6
Aidan Sanders
Ewan van Heerden
6-2, 6-1
1576060200
2019-12-11 10:30am
I4 RTC - Court 7
Danté Nell
Christoffel Vermeulen
1-6, 0-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
I5 RTC - Court 8
Caleb Robb
Aiden van den Berg
6-0, 6-0
1576064700
2019-12-11 11:45am
I7 RTC - Court 4
Chrislo Joubert [6]
Michael LOVEMORE
6-7(6), 6-2, 6-10
1576246500
2019-12-13 2:15pm
I9 SWCC - Court 1
Olivier Provoyeur
Aidan Sanders
3-6, 6-4, 10-7
1576246500
2019-12-13 2:15pm
I10 SWCC - Court 2
Sunwoo KIM
Christoffel Vermeulen
5-7, 3-6
1576246500
2019-12-13 2:15pm
I11 SWCC - Court 3
Caleb Robb
Brandon Van Der Merwe
6-0, 6-0
1576246500
2019-12-13 2:15pm
I12 SWCC - Court 4
Michael LOVEMORE
Sarel Janse Van Rensburg
1-6, 4-6
1576323900
2019-12-14 11:45am
I13 RTC - Court 8
Olivier Provoyeur
Christoffel Vermeulen
1-6, 1-6
1576328400
2019-12-14 1:00pm
I14 RTC - Court 1
Caleb Robb
Sarel Janse Van Rensburg
4-6, 6-1, 10-6
1576405800
2019-12-15 10:30am
I15 SWCC - Court 4
Christoffel Vermeulen
Caleb Robb
7-6, 7-5
N/A J1 SWCC - Court 5
Olivier Provoyeur
Sarel Janse Van Rensburg
(Did not play)
Walkover
1576328400
2019-12-14 1:00pm
K1 RTC - Court 2
Aidan Sanders
Sunwoo KIM
2-6, 3-6
1576328400
2019-12-14 1:00pm
K2 RTC - Court 3
Brandon Van Der Merwe
Michael LOVEMORE
0-6, 0-6
1576405800
2019-12-15 10:30am
K3 SWCC - Court 6
Sunwoo KIM
Michael LOVEMORE
7-6, 3-6, 10-6
N/A L1 SWCC - Court 1
Aidan Sanders
(Did not play)
Brandon Van Der Merwe
Walkover
1576328400
2019-12-14 1:00pm
M5 RTC - Court 4
Ewan van Heerden
Danté Nell
5-7, 2-6
N/A M6 RTC - Court 5
Aiden van den Berg
(Did not play)
Chrislo Joubert [6]
Walkover
1576410300
2019-12-15 11:45am
M7 SWCC - Court 2
Danté Nell
Chrislo Joubert [6]
2-6, 2-6